O nás

Jak to všechno začalo...
 
 

Již od dětství mne lákala příroda, kde jsem trávil mnoho volných chvil. Měl jsem k tomu ideální podmínky, protože jsem vyrůstal v obci Lučice, kde je v okolí plno lesů a luk.

Na základní škole jsme měli to štěstí, že tam byl včelařský kroužek, který vedl známý včelař p. Šimánek. Bohužel, jak to bývá, tak jsem nevydržel dlouho chodit na kroužek, ale semínko poznání bylo zaseto na úrodnou půdu.

Časem semínko vzklíčilo a dnes mohu říci, že jsem velmi šťasten, že se tak stalo.

Stanoviště, na kterých včelaříme, jsou v okolí obce Lučice a města Humpolec, které se nacházejí v Hornosázavské pahorkatině, v krásném a čistém koutu Vysočiny. Mnoho hlubokých lesů a čistých luk nám zaručují med nejvyšší kvality.

Máme v provozu několik úlových systémů, kde se snažíme u každého z nich využít jejich předností, a tím i možnost nabídnout variabilitu produkce oddělků.

Dále v našem včelařství kromě medu a oddělků, nabízíme matky F1 oblíbeného kmene Singer.

Zakázkově vyrábíme úly různých systémů a jejich doplňky.

Budeme rádi, pokud se našimi spokojenými zákazníky stanete i vy.

Milí zákazníci, vítejte v našem světě voňavého medu a potřeb pro vás, včelaře.

u-boticky-vcely

Historie Včelařství u Botičky

Naše historie se začala psát již na základní škole někde kolem roku 1982 – 83, kde jsem krátký čas chodil na včelařský kroužek. Zde nás vedl p. Šimánek z Chlumu, v našem kraji to známý včelař. Mé setrvání v kroužku mladých včelařů netrvalo dlouho, nicméně již tam vznikly základy mého zájmu.

Vlastnímu včelaření jsem se začal věnovat poměrně pozdě až v roce 2006, kdy mne ke včelaření dovedla náhoda v podobě nového kolegy v zaměstnání. Nejdříve jsme si o včelách dvě směny povídali a za týden už jsem byl u něho na včelnici a odvážel jsem si nástavek Tachovského úlu rámkové míry 39×24 na 9 rámků. Hned jsem se dal do výroby úlu a na jaře do něho usadil první včelstvo. Od této chvíle se věnuji výrobě a zdokonalování mých úlů různých systémů a rozšiřování včelstev.

V dnešní době již včelařím se 140 včelstvy na rámkové míře 39×24; 39×28 (27,5) a 39×30.
Absolvoval jsem mnoho kurzů a přednášek jak u ČSV, tak u učitelů včelařství.

Ke včelaření jsem přidal ještě výrobu úlů a jiných včelařských zařízení.

Do budoucna bych chtěl absolvovat některou ze včelařských škol a dále rozšiřovat výrobu i včelstva.